تاریخچه سازه LFS

access_time ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر
remove_red_eye 409بازدید
تاریخچه سازه LFS

در سال 1930 در آمریکا با توجه به معضلات زیست محیطی و درک اهمیت محیط زیست و عدم اتلاف انرژی، تلاش برای اقتصادی کردن ساخت و سازها باعث شد تا تحقیقات و بررسی های گسترده‌ای دراین زمینه انجام شود. تا آن زمان چوب مهمترین متریال مورد استفاده در ساختمان سازی در آمریکا بود که هزینـه زیادی برای ساختمان سـازها دربرداشت و همچنین ضربه ای جبران ناپذیر به محیط زیست می‌زد.

آن‌ها به دنبال مصالحی بودند که معایب و مشکلات مصالح فعلی را نداشته باشد و روش نوینی باشد برای آینده این صنعت. این تحقیقات گسترده بعدها به شناخت و بکارگیری صنعت LFS  درساختمان سازی منجر شد. صنعتی که در سال 1956 با درک مزایای فولاد به نسبت چوب و ... درآمریکا پدید آمد و تا به امروز در حال گسترش است.

در کشور انگلستان هم از سال 1930 استفاده از فولاد در صنعت ساختمان سازی رونق گرفت و امروزه حجم عظیمی از ساخت وسازها در این کشوربا این سازه ها ساخته می‌شود.

 این صنـعت که تاکنون ناشناخته بوده، مدتی ست که به عنوان یک راه حل منـاسب و اقتصـادی برای برطرف نمودن مشکلات کمبود مسکن استاندارد، مورد توجه مسئولین و تصمیم گیران صنعت ساختمان سازی درکشورمان قرار گرفته‌است و امید آن می‌رود که به تدریج جای سیستم‌های پرهزینه و زمان‌بر فعلی را بگیرد.