چرا LFS !

چرا LFS !

access_time ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۷ آذر
remove_red_eye 480بازدید
چرا LFS !

 

1.تهران یکی از خطرناک‌ترین مراکز زلزله جهان است که در صورت بروز زلزله‌، بزرگی آن به طورقطع بالای ۶ ریشتر خواهد بود و احتمالا تا شعاع ۶۰ کیلومتری خود را ویران خواهد کرد. یعنی زلزله تهران فاجعه‌ای بسیار بزرگ در تاریخ خاورمیانه خواهد بود.

این مسائل حیاتی حساسیت ما را برای انتخاب مصالح و روش‌های ساخت و سازبیشتر خواهد تا بتوانیم با روشی  کارآمد از بروز فجایع در آینده جلوگیری کنیم و در همین راستا استفاده از سیستم های ضدزلزلهLFS اهمیتی حیاتی برای کشورهای زلزله خیز دارد. در زمان زلزله میزان تخریب سازه رابطه مستقیمی با وزن آن دارد و سازه LFS  به دلیل وزن پایین، انعطاف پذیری بالا و یکپارچگی اجزا بناهایی مستحکم در برابر زلزله های شدید و بادهای سهمگین هستند.

2.با توجه به بارش باران در فصول سرد سال و یا مرطوب بودن برخی مناطق کشورمان واحتمال بالای بارش باران، خشک بودن تمام عملیات ساخت سازه‌هایLFS برتری دیگر این سازه‌هاست، به‌ دلیل مصرف پایین آب و عدم استفاده از مصالحی مانند بتن ساختمان ساز می‌تواند در فصول سرد و بارانی به راحتی از سازه‌های LFS استفاده کند.

3.کاهش مصرف مصالح آلاینده و مخرب محیط زیست مانند سیمان به یک دهم می‌باشد. سیمان متریالی بسیار آلاینده است که در فرآینده تولید و یا حتی تخریب گازهای کربنی ایجاد می‌کند که این می‌تواند حتی سلامت ساکنین ساختمان را در طول سکونت به خطر بیندازد.

  1. سازه های LFS به سهولت و در کمترین زمان جداسازی می‌شوند. برتری این سازه ها قابلیت بازیافت و یا حتی استفاده مجدد تمام قطعات و مصالح مورد استفاده آن است.